Новини
14.12.2014
FacebookVKGoogle+TwitterOdnoklassnikiLinkedInShare

У журналі «Соціологія: теорія, методи, маркетинг» за 2014 № 4 вийде друком моя друга стаття, присвячена долі класу дрібних власників в Україні.

Симончук О. Дрібні власники: конституювання соціального класу в сучасній Україні / О. Симончук // Соціологія: теорія, методи, маркетинг. — 2014. — № 4. — С. 3–41.

Анотація

Стаття присвячена історії конституювання класу дрібних власників в Україні в період пострадянської трансформації (1991–2012 років). У пропонованій автором концептуалізації цей клас диференційовано за двома критеріями:1) за масштабом підприємницької діяльності — на дрібних роботодавців і самозайнятих, 2) за секторально-галузевою спеціалізацією — на зайнятих у чотирьох секторах економіки (аґрарному, індустріальному, сервісному і постіндустріальному). Перетин цих критеріїв утворює матрицю із 16 класових позицій. Опис конституювання кожного класу дрібних власників включав аналіз інституціональних умов і реальних практик їхнього відтворення, динаміки їхньої чисельності й морфологічної структури в досліджуваний період.

Ключові слова: конституювання соціального класу, клас дрібних власників, дрібні роботодавці, самозайняті, сектори економіки